شرکت چمن گستر سروش بزرگترین تولید کننده انواع چمن مصنوعی در کشور با بیش از 15 سال سابقه ی مدیران در تهیه، نصب و اجرای بیش از 200 پروژه چمن مصنوعی در سراسر کشور
با توجه به توسعه امر ورزش به خصوص ورزش فوتبال و استفاده از تکنولوژی روز، پوشش چمن مصنوعی نقش بسیار مهمی را در افزایش فضاهای ورزشی ایجاد نموده که این امر خود موجب پیشرفت و توسعه صنعت چمن مصنوعی شده، بطوریکه طی دهه گذشته چهار نسل پیشرفت خود را به بازار عرضه نموده است .
تحقیقاتی که اولین بارمنجر به تولید چمن مصنوعی با اهداف ورزشی گردید به سال ۱۹۶۰ در مرکز تحقیقاتی فلوریدا، کارولینای شمالی و آلاباما در آمریکا باز می‌گردد. اولین زمین چمن مصنوعی آزمایشی در سال ۱۹۶۴ در مدرسه‌ای در ردآیلند مورد بهره برداری قرارگرفت، پس از المپیک مونترال موضوع استفاده از چمن مصنوعی به صورت گسترده‌ای مورد استقبال جوامع ورزشی و تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی قرارگرفت و بدین ترتیب ایالات متحده آمریکا و بعد از آن کشورهای اروپایی پیشگام در پیدایش و رشد فن آوری چمن مصنوعی در جهان شدند که در این رابطه اولین چمن مصنوعی اروپا در سال ۱۹۸۲ تولید و در هلند نصب گردید و اکنون بسیاری از ورزشگاههای دنیا شاهد انجام بازیهای متنوع بر روی چمن مصنوعی هستند که تنها در قاره اروپا تا سال ۱۹۹۹ بیش از ۸۵ میلیون متر مربع از فضاهای ورزشی این قاره اعم از فوتبال، هاکی، تنیس، گلف و... زیر پوشش چمن مصنوعی... قرارگرفته‌اند.

در دهه ۱۹۶۰ بعد از ساخت استادیوم ورزشی بیسبال هوستون بود که عدم امکان رشد و بقاء چمن طبیعی در استادیوم‌های سر پوشیده، برای تعدادی از سازندگان استادیوم، مشخص گردید. یک شرکت شیمیایی، بصورت جدی مامور حل این مساله گردید. که نتیجه آن تجهیز آسترودم به اولین زمین چمن مصنوعی ساخته شده از نخ صد درصد نایلونی بود.
در دهه ۱۹۷۰، یک شرکت آلمانی به پیروی از شرکت آمریکا یی با تولید چمن مصنوعی ساخته شده از جنس پلی پروپیلن با مقاومتی کمتر از نایلون برای کاهش احتمال صدمات ناشی از خراشیدگی، اقدام نمود.
هر دو محصول بدون لایه انعطاف پذیر ساخته شده بودند و بعداً همواره این لایه به آن منظم گردید. به این دو نوع اصطلاحاً نسل اول چمن مصنوعی اطلاق می‌شود و مشخصه آنها نداشتن هیچگونه ماده پر کننده‌ای بود.
نسل دوم تولید چمن مصنوعی که با نام سند فیلد(شنی) با پایل های متوسط به بازار آمد در پایان همان دهه به وسیله یک شرکت کانادائی با استفاده ازمواد پلی پروپیلن به این شکل ابداع شد که نخها ی رشته رشته، با دوبرابر پایل قبلی و با استیچی (فاصله ککها) بیشتر بکار گرفته شدو این محصولبیشترین کاربرد را در زمینهای تمرینی فوتبال و تنیس داشت .
سپس با پیشرفت بیشتر تکنولوژی در تولید چمن مصنوعی نسل سوم با نام پایل بلند (سیستم شنی و گرانولی)به بازار ارائه شد ، که این چمن توانست مورد استقبال صنعت فوتبال و در راس آن فیفا قرار بگیرد و پس از سالها آزمایش و برگزاری مسابقات رسمی در رده های جوانان و باشگاه های حرفه ای و آماتوری توانست جایگاه خود را به اثبات رساند.
امروزه تکنولوژی لند اسکیپ (بدون نیاز به شن و گرانول) جدیدترین یا در واقع نسل چهارم تولید چمن مصنوعی می باشد که با بهره وری بالا و هزینه های پایین به راحتی قابل نصب و نگهداری می باشد.